пʼятниця, 17 грудня 2021 р.
середа, 15 грудня 2021 р.
вівторок, 7 грудня 2021 р.
Бібліотекарі Дубівської ТГ відзначили "День Української хустки" 07.12.2021 р.
Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції.
Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом.
Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
четвер, 30 вересня 2021 р.
Бібліотека. В нашому розумінні — це колекція книг або приміщення, де зберігаються книги. Насправді ж книгозбірня має дещо глибше значення. Це чарівне місце — особливий простір, з особливою енергетикою, настроєм, затишком. Ніщо не може замінити спілкування з книгою.
Мало хто знає, але бібліотека – це місце, де людина може знайти себе, пізнати світ або навіть змінити свою долю. Навіть, не встигши переступити поріг, відчуваєш запах історичної культури та таємниць, які приховують в собі стародавні книги. А тиша — це той спокій, затишок, який не сплутаєш з будь-якою іншою тишею. Тиша бібліотеки – це потаємний вимір, в якому хочеться бути до того часу, поки не прочитаєш усі книги. Адже кожна нова книжка – це знайомство з цікавими героями, що можуть поділитися своїми вчинками, допомогти або порадити. Це задоволення покрите чимось незвичайним, проте вічним.
понеділок, 27 вересня 2021 р.
До Всесвітнього Дня Туризму та Дня Похилого віку бібліотекарка с. Калини-Заріка відвідала етнографічний музей "Калинка". Його - засновник - шанувальник старовини й екскурсовод Куцин Юрій Іванович та його жінка Марія Михайлівна. Юрій Іванович розповів та показав численну колекцію музею в яку увійшли одяг гуцулів, зброя, інструменти, предмети побуту. Тут можна побачити плуг і автентичне кухонне приладдя, одяг, водяне колесо, гуцульську хату та навіть стілець першого презедента Карпатської України - Августина Волошина, і ще незліченну кількість різних побутових елементів. Однак музей-це не єдине, чим може похвастатися Юрій Іванович. У його будинку всі стіни обвішані власноруч витесаними на шпоні картинами, цей талант має від Бога. А ще Юрій Іванович доглядає за пасікою та вирощує різноманітні екзоти лимон, мандарин, інжир, япопську сливу, кавове дерево та кубанську вишню.
понеділок, 20 вересня 2021 р.

пʼятниця, 6 серпня 2021 р.
вівторок, 27 липня 2021 р.
середа, 14 липня 2021 р.
четвер, 3 червня 2021 р.
вівторок, 1 червня 2021 р.
понеділок, 31 травня 2021 р.
вівторок, 18 травня 2021 р.
Вишиванка - символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
Щороку третього четверга травня святкуємо Всеукраїнське свято – День вишиванки. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу.
В бібліотеці с. Калини-Заріка також підтримали таку традицію приходити на роботу у вишиванках , і відбувся флеш - моб з користувачами бібліотеки.
"Чарівна краса вишиванки"
пʼятниця, 7 травня 2021 р.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
До 76 річниці Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні . В бібліотеці с. Калини-Заріка оформлена книжкова -виставка : " Велика Вітчизна війна у пам'яті українців"
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.
День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.
середа, 5 травня 2021 р.
Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято - День Матері. В цьому році День матері припадає на 9 травня.
Це свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері - основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви. Вже стало традицією в бібліотеці с. Калини- Заріка проводити майстер - класи до Дня Матері. "Листівка Для Матусі" . Бібліотекар з учнями з 6 класу зробили листівки для своїх матусь.середа, 21 квітня 2021 р.
«Верба красна розцвітає, про
Великдень сповіщає».
Найбільшим святом весни є
Великдень. Цього дня воскрес Ісус Христос. До цього свята готуються
заздалегідь. Традиційно на Великдень печуть паску. Разом з писанкою вона є
головною на цьому святі. Не можна собі уявити Великодніх свят без
барвистих різнокольорових писанок. У жодного народу немає таких прекрасних,
мальовничих писанок, як в українців. Малювали їх люди, що мали чисту душу,
велику любов до всіх.
Вже стало традицією в
бібліотеці с. Калини – Заріка перед
Великоднім святом проводити майстер-клас по виготовленню писанок, мотанок, розмалювання яєць.
Бібліотекар запросила на майстер –клас майстриню Куцин Оксана Ів. , яка
показала учням 6 кл., як потрібно робити писанку мотанку , а також розфарбували
писанки на папері і вирізали їх..
Під час роботи бібліотекар і Оксана Ів. вели розмову про те,
як до свята Великодня готувалися з давніх - давен дуже урочисто, а учасники
обмінювалися, як в їх сім'ях розкрашують крашанки, прикрашають паски, та що
кладуть у Великоднього кошика.
Провідний бібліотекар:
Біланич М.В.